Strona główna Kontakt O nas

Architekci Beata i Krzysztof Stefańscy

Projekty

Dom nad rzeką

Projekt apartamentu położonego w okolicach Płocka.

Budynek ma być usytuowany w rejonie nadwiślańskiej skarpy w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Główną ideą była próba wkomponowania budynku w krajobraz z zachowaniem naturalnego spadku terenu. Bryle nadano prosty kształt a nadwieszenia miały podkreślić jego lekkość. Duże przeszklenia znajdujące się po stronie południowej zorientowane w kierunku rzeki miały zapewnić zoptymalizowaną perspektywę widokową z wnętrza budynku a tym samym „wciągnąć” niejako do środka przestronny taras. Zróżnicowanie terenu pozwoliło optycznie zmniejszyć budynek od strony północnej (ulicy), poprzez „ukrycie” w terenie część piwnicy wyeksponowanej od strony przeciwnej.

Budynek zaprojektowano tak, aby na trzech poziomach użytkowych zachować ich podstawowe funkcje przy zachowaniu minimalnych powierzchni. Na poziomie piwnicy oprócz dwustanowiskowego garażu i kotłowni znalazła się część rekreacyjna. Parter przewidziano jako strefę dzienną - połączoną otwartą kuchnią, zaś piętro (sypialnia) z trzema pokojami, przestronną łazienką i antresolą z widokiem na salon.

Dla uzyskania jednorodności zastosowano podobne materiały wykończeniowe i ich kolorystykę, zarówno na elewacjach jak i wewnątrz budynku.

Podstawowe dane:

Powierzchnia użytkowa – 199,3 m2

Powierzchnia całkowita – 238,3 m2

Kubatura razem – 654 m3

Dom nad rzeką-wnętrza » Rzuty i przekroje »
Dom nad rzeką
Dom nad rzeką
Dom nad rzeką
Dom nad rzeką
Dom nad rzeką
Dom nad rzeką
12NastępnaOstatnia